+48 530 044 043 info@vivio.pl

10 rad, jak dbać o paznokcie w domu!

10 rad, jak dbać o paznokcie w domu!

Piękne i zadbane paznokcie nadadzą elegancji i będą idealnym dopełnieniem całej stylizacji. Z tego powodu tak niezwykle ważnym jest, aby zapewnić im odpowiednią pielęgnację.

paznokcie 10 rad, jak dbać o paznokcie w domu!

10 RAD, JAK DBAĆ O PAZNOKCIE W DOMU:

1. Pamiętaj o doborze odpowiedniego kremu do rąk i stosuj go regularnie. Smaruj dokładnie dłonie wraz z paznokciami i skórą wokół nich. Kremu powinno używać się w zasadzie po każdym myciu rąk.

2. Maluj paznokcie odżywką odpowiednią do twojego typu płytki.

3. Przygotuj własnoręcznie odżywkę np. mieszając oliwę z oliwek z cytryną. Doda ona blasku twoim paznokciom, a do tego nawilży.

4. Wykorzystaj to, co masz w domu – możesz przyrządzić kleik z siemienia lnianego. Potrzebna Ci będzie łyżka siemienia lnianego. Zalej ją szklanką wrzącej wody. Po wystygnięciu mocz dłonie w kleiku przez 15 min.

5. Masuj dłonie. Podgrzej w rondelku oliwę z oliwek. Rozetrzyj ją i masuj dłonie od palców po nadgarstki. Regularne masaże poprawią krążenie krwi w dłoniach. Dzięki temu nie będą one zimne i wilgotne.

6. Myj naczynia w rękawiczkach ochronnych! Ten niewielki wysiłek okaże się zbawienny dla Twoich paznokci i skóry na dłoniach.

7. Dbaj o swoją dietę. Paznokcie i włosy stoją w bardzo długiej kolejce, aby doczekać się na dostarczenie wartości odżywczych pochodzących ze spożywanych pokarmów. Dlatego tak ważnym jest aby dieta była zbilansowana. Dla paznokci niezwykle istotne jest białko, wapń, cynk, krzem oraz żelazo.

8. Pozbądź się złych nawyków, takich jak: obgryzanie paznokci, wycinanie skórek, bardzo krótkie obcinanie paznokci.

9. Uzupełnij dietę o galaretki. Tak, tak galaretki! To dzięki niej paznokcie rosną twardsze.

10. Możesz wspomóc się naturalnymi produktami, dbając jednocześnie i o paznokcie i o włosy. Do takiej kuracje idealnie nada się skrzyp albo pokrzywa.

paznokcie-art 10 rad, jak dbać o paznokcie w domu!

print

No Comments

Post a Comment