+48 530 044 043 info@vivio.pl

6 rad, jak zadbać o włosy w zimowe dni!

6 rad, jak zadbać o włosy w zimowe dni!

1. *Zimno nie sprzyja kondycji włosów i może uszkodzić cebulki, co może doprowadzić nawet do ich wypadania. Okrycie głowy powinno być uszyte z materiałów niesyntetycznych np. wełny, aby skóra głowy mogła swobodnie oddychać.

2. *Dobrze jest zmniejszyć częstość suszenia włosów. Niestety zimą, kiedy pomieszczenia są ogrzewane, dodatkowe suszenie włosów nie jest najlepszym rozwiązaniem. Najlepiej wtedy pozostawiać je do samoistnego wyschnięcia , albo używać chłodnego nawiewu suszarki.

3. *Trzeba pamiętać o stosowaniu odpowiednich odżywek, zwłaszcza nawilżających. Z naturalnych składników, które mogą wejść w skład domowych preparatów do nawilżania, warto wymienić miód, spirulinę i aloes. Zima to również odpowiednia pora do stosowania zabiegu olejowania (więcej w artykule).

wlosy 6 rad, jak zadbać o włosy w zimowe dni!

4. *Kiedy włosy ocierają o ubrania – czapki, szaliki, płaszcze – automatycznie uszkadza się ich struktura. Z tego powodu dobrze, jeśli zostaną spięte, wówczas nie będą narażone na tak duże zniszczenie.

5. *Aby uratować swoją fryzurę przed nadmiernym elektryzowaniem się, najlepiej używać akcesoriów i szczotek z naturalnym włosiem, aby nie zawierały sztucznych tworzyw.

6. *Warto nawilżać pomieszczenia, w których przebywamy w ciągu dnia przez dłuższy czas. Efekt nawilżacza można uzyskać kładąc naczynie z wodą na grzejnikach.

print

Comment ( 1 )

  • Dedicated server

    Oto kilka prostych, fryzjerskich rad, ktore pozwola uzyskac promienny wyglad i zadbac o intensywny kolor. Efektownym zabiegiem, dzieki ktoremu wyglad zyskuje na swiezosci i lekkosci jest rozjasnienie wlosow wokol twarzy.

Post a Comment