+48 530 044 043 info@vivio.pl

Co to jest olejowanie włosów i jak je skutecznie przeprowadzić?

Co to jest olejowanie włosów i jak je skutecznie przeprowadzić?

Olejowanie, jak sama nazwa wskazuje, to nakładanie na włosy oleju w celu poprawienia ich kondycji. Obecnie jest to modne, ponieważ stanowi prosty zabieg pielęgnacyjny, który każdy może przeprowadzić w domu.

Ten sposób pielęgnacji przybył do Europy z Indii – tamtejsze kobiety swe długie, piękne i lśniące włosy zawdzięczają właśnie naturalnym zabiegom, m.in. olejowaniu. Oprócz tego, że naturalne oleje wywierają pozytywny wpływ na włosy, pomagają również zachować zdrowy stan skóry.

olejowanie Co to jest olejowanie włosów i jak je skutecznie przeprowadzić?

Jak wykonać olejowanie włosów?

– Olejowanie można stosować 1-2 razy w tygodniu ok. 1-3 godziny przed myciem;
– Po upływie wskazanego czasu należy zmyć olej: najpierw ciepłą wodą, a następnie szamponem, aż do momentu kiedy na włosach nie pozostanie już tłusta warstwa;
– Jeśli chcemy uzyskanie pożądane efekty, najlepiej używać szamponów bez silikonów;
– Najlepiej po olejowaniu nałożyć na włosy maskę odżywczą również bez uniemożliwiających wchłanianie oleju silikonów, detergentów i konserwantów;
–Po spłukaniu oleju nie suczyć i nie stylizować włosów;

Jakie olej wybrać?

Olej kokosowy ma piękny zapach, dogłębnie odżywia, może być stosowany na całość włosów, jak i same końcówki; jest bardzo popularny.
Oliwa z oliwek – działa na włosy nawilżająco, powinny sięgać po nią osoby z przesuszonymi włosami.
Olej lniany– wykazuje działanie odbudowujące i wzmacniające. Chroni przed łamliwością włosów i rozdwajaniem końcówek. Olej liany nadaje włosom elastyczność i miękkość. Zapobiega ich puszeniu się. Działa kojąco na skórę głowy, leczy i łagodzi podrażnienia, eliminuje suchy łupież.
Olejek arganowy – wzmacnia suche, zniszczone włosy i kruche, rozdwajające się paznokcie. Wpływa korzystnie na skórę, jest przydatny w stylizacji włosów. Nadaje się do każdego typu włosów.
Olej makadamia– świetnie chroni kolor włosów farbowanych i odnawia ich blask. Wspomaga także porost włosów.
Olej ze słodkich migdałów– do włosów przesuszonych, matowych, bez wigoru.
Olej jojoba- wpływa na włosy nawilżająco, zmiękcza i dodatkowo wspomaga walkę z łupieżem.
Olej rycynowy– chroni włosy przed nadmiernym wypadaniem i rozdwajającymi się końcówkami.

Podział olejków

Olejki stosowane do włosów chemicznie składają się z kwasów o cząstkach małych, średnich i dużych- z tego względu w różny sposób wnikają one w strukturę włosa.
Każdy rodzaj oleju jest odpowiedni do różnych typów włosów. Wyróżniamy oleje nasycone (masło kakaowe), wielonienasycone (olej słonecznikowy) i jednonienasycone (olej migdałowy). Posiadaczki włosów wysokoporowatych powinny stosować oleje o dużych cząstkach, zaś osoby o włosach niskoporowatych o małych cząsteczkach.

print

Comment ( 1 )

  • Pingback:6 rad, jak zadbać o włosy w zimowe dni! - Zadbaj o siebie i bądź piekna

Post a Comment