+48 530 044 043 info@vivio.pl

Jak zadbać o skórę jesienią?

Jak zadbać o skórę jesienią?

Jesień, to pora roku, w której musimy szczególnie o siebie zadbać – nie tylko o odporność, ale też o stan swojej skóry. Dlaczego? Ponieważ, gdy powietrze jest mniej wilgotne, zaczyna ona się przesuszać. Zmiany warunków atmosferycznych mogą wywołać nawroty trądziku różowatego, a także nasilić objawy łuszczycy. Wszystko za sprawą zmniejszających się temperatur i mniejszego dostępu do promieni słonecznych.

Jak temu zapobiec? Posiadacze naturalnie suchej skóry w okresie jesiennym powinni używać specjalnych olejków regeneracyjnych. Warto także zastosować preparaty wyrównujące po lecie koloryt skóry i sięgnąć po zabiegi złuszczające, typu peelingi np. te wykonane samodzielnie w domu.

skora Jak zadbać o skórę jesienią?

Zaopatrz się w kremy ochronne, które okażą się zbawienne, gdy chłodne powietrze spowoduje, że skóra zacznie pękać (pielęgnacji wymagają również usta). W składzie takich preparatów powinny znaleźć się kwasy tłuszczowe, oleje roślinne i składniki odżywcze, które skutecznie zabezpieczą cerę.

Mimo że promienie słoneczne w czasie jesieni są słabsze niż latem, nie oznacza to wcale, że skóra jest pozbawiona ich działania. Kremy z filtrem UV powinno stosować się w zasadzie przez cały rok.

Osoby z typem cery naczynkowej w jesieni powinny szczególnie o nią zadbać. W tym okresie często na twarzy pojawiają się czerwone plamki, na które również wskazane są specjalne kosmetyki.

Kiedy pogoda za oknem się zmienia i liście zaczynają opadać, pamiętajmy, że ochrony wymaga skóra całego ciała, nie tylko twarzy. Jest ona niezbędna, ponieważ człowiek jest podatny na odmrożenia, które mogą zostać wywołane nawet silnym, jesiennym wiatrem. Skóra ma tendencję do wysuszania się za sprawą grubych ubrań, które zaczynamy nosić po lecie, dlatego warto zakupić tłusty balsam do ciała i stosować cieple kąpiele.

Oprócz wspomagania zewnętrznego skóry, wpływ na jej kondycję ma odpowiednia dieta. Powinna ona być bogata w witaminy z grupy B, witaminę C, A i E, a także kwasy tłuszczowe omega-3, żelazo i selen (zawarty w orzechach brazylijskich).

print

Comment ( 1 )

  • Bostianuli

    Jesli jednak wypadanie wlosow zamiast sie zmniejszac, narasta, najwyzszy czas pospieszyc wlosom na ratunek. Jesienia, gdy wypadanie sie nasila, mamy wrazenie, ze jest to zwiazane z choroba,a  to proces calkowicie normalny.

Post a Comment