Olej migdałowy wytwarzany jest z nasion migdałowca w procesie tłoczenia na zimno. Należy do najstarszych, naturalnych olejów wykorzystywanych w przemyśle kosmetycznym.
W temperaturze pokojowej pozostaje cieczą i zalicza się go tzw. olejów nieschnących. Ponadto jest emolientem, co w praktyce oznacza, że działa na skórę wygładzająco, głęboko ją nawilżając.
Cenny skład oleju migdałowego
Olej migdałowy składa się w większości z kwasów tłuszczowych. Wśród nich znajduje się kwas oleinowy, linolowy, palmitynowy i stearynowy. Ponadto ten rodzaj olejku kosmetycznego to źródło licznych witamin, w tym witaminy A, B1, B2, B6, D i E. To zawartości tych składników olejek migdałowy zawdzięcza swoje właściwości. Kupić można go w tym sklepie.
Olej migdałowy i jego działanie na skórę
Olejek migdałowy posiada lekką konsystencję i nie pozostawia na skórze tłustego filmu oraz uczucia lepkości. Działa ochronnie i zmiękcza ją, dlatego często spotyka się go na liście składników balsamów, mydeł, kremów czy olejków do masażu.
Ten olejek jest na tyle delikatny, że nadaje się do pielęgnacji suchej i wrażliwej skóry. Skutecznie natłuszcza i nawilża cerę z oznakami starzenia. Sprawdzi się jako kosmetyk do typu łojotokowego lub z trądzikiem. Olejek można stosować do skóry noworodków, ponieważ nie prowadzi do reakcji alergicznych.
Uważać powinny na niego osoby uczulone na orzechy.
Wpływ na włosy
Podobnie jak inne olejki kosmetyczne i ten rodzaj nadaje się do stosowania na włosy. Wykorzystać można go do zabiegu olejowania lub nakładać na suche i zniszczone końcówki. W efekcie uzyskamy gładkie i lśniące włosy.
Olejek migdałowy powinno się aplikować na włosy zwłaszcza latem, kiedy panują wysokie temperatury, a promienie słoneczne negatywnie wpływają na strukturę włosa. Podziała on ochronnie i nawilżająco.
No Comments