+48 530 044 043 info@vivio.pl

Olej sacha inchi – czym jest i kiedy warto go stosować?

Olej sacha inchi – czym jest i kiedy warto go stosować?

Olej sacha inchi jest tłoczony na zimno z orzechów rośliny noszącej nazwę Plukenetia Volibilis, porastającej deszczowe lasy Peru. Sacha inchi to roślina pnąca dorastająca do 2 m wysokości. Posiada drobne, białe kwiaty i owoce w kształcie gwiazdy jasnozielonego koloru.

Owoce inchi są niezwykle bogate pod względem odżywczym, a pozyskiwany z nich olej zapewnia całkowicie naturalna pielęgnację. Tłoczenie odbywa się ręcznie, za pomocą specjalnych pras, przy których pracują zwykle kobiety. Ma żółtą barwę i charakterystyczny orzechowy zapach.

O wartości oleju sacha inchi decyduje jego imponujący skład. Dominują w nim kwasy tłuszczowe omega-9 i omega-6. Przeważa jednak kwas alfa linolenowy zaliczany do grupy omega-3.

Kiedy stosować olej sacha inchi?

Bardzo wysoka zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych w olejku roślinnym sprawia, że jako kosmetyk sacha inchi dogłębnie wnika w skórę, nawilżając ją i ujędrniając, a ponadto chroni przed nadmierną utratą wody.

Wysokie stężenie witaminy E w olejku ma również duże znaczenie, jeśli zależy nam na kompleksowej ochronie skóry. „Witamina młodości” zwalcza działanie wolnych rodników, które przyspieszają procesy starzenia się komórek. W konsekwencji niweluje zmarszczki i zapobiega utracie kolagenu i zwalcza rozstępy. Jako naturalny konserwant wpływa także na jakość i trwałość olejku.

Znajdująca się w składzie sacha inchi witamina A posiada równie cenne działanie na skórę człowieka. Poprawia koloryt, zmniejsza widoczność przebarwień oraz plam powstałych na skutek ekspozycji na promienie słoneczne. Witamina ta jest też pomocna w walce z trądzikiem i w poprawie kondycji włosów i paznokci.

Tak bogaty skład sprawia, że olej sacha inchi skutecznie wspiera naturalne procesy regeneracyjne skóry. Można kupić go np. tutaj. 

olej-sacha-inchi-zastosowanie Olej sacha inchi – czym jest i kiedy warto go stosować?

print

No Comments

Post a Comment