+48 530 044 043 info@vivio.pl

Zimowa, odprężająca maseczka z glinką – PRZYGOTUJ JĄ SAMODZIELNIE!

Zimowa, odprężająca maseczka z glinką – PRZYGOTUJ JĄ SAMODZIELNIE!

Domowe maseczki są w ostatnim czasie bardzo popularne. A próbowaliście już maseczki z dodatkiem glinki zielonej?

Glinka zielona ma postać proszku, o jasnym, szarozielonym kolorze. Kiedy jest mokra posiada turkusowy lub zielony kolor, z uwagi na zawartość żelaza i miedzi.
Glinka zielona pochodzi ze skał krzemionkowo – aluminiowych i zawiera ok. 20 soli mineralnych, w tym: magnez, krzem, wapń, fosfor, potas i sód. Zawiera też mikroelementy i pierwiastki śladowe.

maseczka-1 Zimowa, odprężająca maseczka z glinką - PRZYGOTUJ JĄ SAMODZIELNIE!
Glinka działa wybiórczo na wybrane bakterie, wirusy i inne mikroorganizmy. Zapobiega ich rozwojowi poprzez wzmocnienie systemu immunologicznego organizmu.
Glinka zielona ma też działanie regulujące pH. Reguluje stosunek kwasowo – zasadowy w organizmie poprzez neutralizowanie szkodliwych substancji i eliminowanie ilości kwasów, które powstają podczas pracy mięśni i w procesie przemiany substancji azotowych.

Jak zrobić maseczkę z zielonej glinki?
Glinkę wsypać do małego pojemnika i zalać wodą mineralną. Do glinki można dodać miód (w proporcji 1:1). Przykryć całość i pozostawić do momentu aż glinka spęcznieje.
Kiedy glinka wchłonie wodę wymieszać drewnianą łyżką (nie należy używać metalowej, ponieważ kontakt z metalem dezaktywuje glinkę). Następnie należy poprawić konsystencję glinki, nasączając ją wodą. Glinka nie powinna wysychać na skórze, ponieważ pozostawi nieładny efekt.
Maseczkę z glinki nałożyć na cerę, z wyjątkiem okolic oczu. Pilnować, by glinka nie wysychała. Kiedy zacznie wysychać należy nawilżać ją za pomocą skraplacza.
Maseczkę zmyć letnią wodą.
Nie należy ponownie stosować raz użytej glinki.

A Ty, stosujesz maseczkę z glinki? Lubisz ją?

print

No Comments

Post a Comment